Ataşehir Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Ataşehir yapılacak şeyler, İstanbul Ataşehir görülmesi gereken yerlerin tanıtıldığı, tatilcilerin muhakkak yapılması gereken şeyler hakkında tavsiye verdikleri sayfa.
 
 
Ataşehir Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Anadolu yakasının en modern görünümlü ve gelişmiş bölgelerinden biri olan Ataşehir düzenli yapılaşması, alışveriş merkezleri, kafe ve restoranları, spor alanları ve merkezi konumu ile ideal bir yaşam alanı sunmaktadır.

Anadolu yakasında, 2008 yılından bu yana ilçe statüsünde yer alan Ataşehir, hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin en kapsamlı uydu kent projelerinden biridir. Modern ve gelişmiş konut ve iş merkezi projelerinin birbiri ardına hayata geçtiği İstanbul Ataşehir bölgenin yeni yüzünü temsil etmektedir.

Ataşehir geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Ataşehir, Anadolu yakasının iki gözde alışveriş merkezi olan Palladium AVM ile Optimum AVM’ye ev sahipliği yapmaktadır. Birbirinden ünlü mağazaların, kafe ve restoranların yer aldığı bu alışveriş merkezilerini gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

İstanbul Ataşehir’de pek çok park ve bahçe bulunmaktadır. Yeşil alanları ve ağaçlıkları bol bol görebileceğiniz bu park ve bahçelerde vakit geçirebilirsiniz.

Ataşehir’in arka tarafında yer alan Kayışdağı Ormanı’na gidebilir; burada piknik yapabilir, uzun yürüyüşler veya koşular yapabilirsiniz.

Özellikle Batı Ataşehir ve eski Ataşehir’de yer alan kafe, bar ve restoranları keşfedebilir, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 
 
Gezgin Yorumları
 
Bence de :)
F.ULUBABA l 11 Şubat 2014, Salı 11:58 l  
 
Bence Ataşehir çok modern ve şık. Bu yüzden bence yaşanacak en güzel yerlerden bir tanesi.
NIL l 7 Aralık 2013, Cumartesi 18:40 l  
 
 
Peki Ataşehir hakkında sen neler düşünüyorsun?

 

Ataşehir Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Siz de Ataşehir için bir öneri ekleyin
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Ataşehir'de bulunan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, 1995 yılında hatıra parkı olarak kurulmuştur. Ali Nihat Gökyiğit'in eşi Nezahat Gökyiğit adına yaptırmış olduğu hatıra parkı 32 hektarlık bir alana sahipti. Sonraki çalışmaların [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 12 Ekim 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 1
 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Marmaris'te gece hayatı hakkında gezginlerin görüşlerinden faydalanmak için Marmaris Barlar Sokağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

Seyahat Tüyoları